ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Halı Saha Maliyeti

Halı Saha Maliyeti

Tarih 02 Aralık 2011, 00:23

Suni Çim Halı Saha Fiyatı
Sentetik Çim Saha Maliyeti
Halı Saha Maliyeti
Çim Halı Saha Fiyatı
Futbol Sahası Yapımı Maliyeti
Halı Saha Yapım Fiyatı
Suni Çim Saha Yapımı Maliyeti
Halı Saha Fiyatı

Suni Çim Halı Saha Fiyatı

Sentetik Çim Saha Maliyeti

Halı Saha Maliyeti

Çim Halı Saha Fiyatı

Halı Saha Yapım Fiyatı

Futbol Sahası Yapım Maliyeti
 
 
 monoflement suni çim halı
 
monoflement sentetik çim halı
 • Açık halı saha yapılacak olan alanın zemin etüdünün yapılması gereklidir. Daha dere yatağı,toprak atım yeri, kurban kesim yeri vb.gibi olan yerler tercih edilmemelidir. Zeminde sonradan ortaya çıkabilecek olan çökmelerin sebepleri  önceden bilinir ve tedbir alınır ise çok az masraf ile sorun başlamadan çözülmüş olur.


Halı Saha Halısı

 

Sentetik Çim Halı

 

 

Futbol Çim Saha • Açık halı saha yapılacak alanın fazla kot farkı olmamalıdır. Eğer var ise zemini doldurmak yerine,yüzeyden toprak sıyırıp, alt katmanda bulunan sert zemin üzerine halı saha inşaatını başlamak tercih edilmelidir. Bu işlemin maliyeti fazla olmasına rağmen  halı saha zemininin yapımında doğru olan yol budur.


 • Açık halı saha yapılacak olan yerin elektrik, su, ısınma, atık su ve ulaşım gibi yapım maliyetini etkileyen unsurlar tek tek gözden geçirilmelidir.


 • Resmi kurumlardan alınması gereken izin belgeleri, yatırılması gereken harçlar bölgesel olarak değişiklik gösterdiği için, tesis daha proje aşamasında iken resmi kurumlardan ileride  çıkabilecek tahmini harç, vergi vs masraflar araştırılıp ön çalışması yapılmalıdır.
 • Halı sahanın zaman tesviyesi yapıldıktan sonra, hatıl için kazı yapılmalıdır.Bu kazı, makine yardımı ile yapılabileceği gibi, beden gücü ile de yapılabilir. 1.500m2 kadar olan açık halı sahaların, hatıl kazısı 25cm x 50cm ölçüsünde olması yeterlidir. Eğer halı saha yapılacak yer deprem bölgesine yakınsa veya doğal zeminin sağlamlığı ile ilgili şüpheler var ise, halı sahanın boyundan 2 sıra deprem için hatıl yapılabilir.


 • Açık halı sahada yapılan hatıl içerisine Ø12 ve Ø8 olan demirler ile etriye yapılması uygundur. Demir fiyatları Türkiye’nin her bölgesinde birbirine yakın fiyatlardadır. Açık halı saha hatılında 1-1,5 ton arasında inşaat demiri kullanılır.
 monoflement suni çim halı
 
monoflement sentetik çim halı


 • Açık halı saha hatılının BS20 – BS30 beton ile sabitlenmesi uygundur. Beton fiyatları, bölgelere göre ve beton dökülecek yerin konumuna göre değişebilir.


 • Açık halı sahaların 2.000 m2 ye kadar olanlarında, halı sahanın yapıldığı bölgenin yağış alma oranını göz önünde bulundurarak,  balık kılçığı şeklinde drenaj kanalları yapılıp,drenflex boru döşenmesine  her zaman gerek olmayabilir.Bunun yerine hatıl betonun içerisine 4-6 mt.ara ile bırakılacak Ø100 pimaş borulardan saha yüzeyinden aşağı süzülen suların,  dışarı atılmasını sağlayacak sistem yapılması uygun olabilir. Toplanacak yağmur sularının, halı sahanın dışında bir rogora bağlanması gereklidir.

 • Halı sahanın zemin dolgusu, doğal zeminin yapısına göre değişir. Bizim tavsiyemiz doğal zeminin 10 tonluk silindir ile sıkıştırıldıktan sonra 4-3-2 nolu kırma taşların 20-35 cm.yüksekliğinde serilmesi ve her 10-15 cm serildikten sonra silindir ile sıkıştırılmas gereklidir. En üst katman olarakta 10cm yüksekliğinde 1 numaralı mıcır serilmelidir. Burada kırma taş ocağının, halı sahaya olan mesafesi ve mıcır serip sıkıştırmak için gerekli olan teknik ekipman maliyeti bölgelere göre farklıdır.

 
 
monoflement  fifa  uefa  onaylı halı saha halısı  
 • Açık halı saha yaparken, hatıl üzerine yapılacak olan konstrüksiyonun yüksekliği önemlidir. Eğer konstrüksiyon yüksekliği az olursa kaleci ayak ile futbol topunu arkadaşlarına göndermek istediğinde, konstrüksiyonun üstüne kaplanan üst ağ, topun hareket alanını daraltabilmektedir.Bu sebeple, futbol halı sahasının çevre tel yüksekliği, sahanın eni ve boyu ile orantılı olmalıdır. Yapılacak olan halı saha konstrüksiyonun yüksekliği de kullanılacak olan siyah boru malzemesinin miktarını değiştirmektedir.Kullanılan siyah boruların çapı ve boru kalınlığı, boru miktarı ile beraber maliyeti etkileyen sebeplerdendir.


 • Konstriksiyonun kafes tel ile kaplamasında, halı sahalar için 50×50x3,5m PVC Galvaniz tel tavsiye ediyoruz. Alternatif olarak, 40×40x3m fens teli olabildiği gibi, kale arkaları çesan demir ile de yapılabilir. Tabi konstrüksiyonun bunu taşıyabilecek borulardan yapılması şartı ile. Bu tercihler maliyeti etkileyen unsurlardır. Halı sahada kullanılan borular, dış hava şartlarına maruz kaldığı için, kullanılacak antipas ve boyanın kaliteli ürünlerden seçilmesi şarttır.

 

 • Futbol sahası aydınlatması için kullanılacak olan direklerin, konstrüksiyon direklerinden 0,5-1mt.daha yukarıda olması gereklidir. Bu aydınlatma direkleri konstrüksiyondan bağımsız olabileceği gibi, konstrüksiyonla beraber, konstrüksiyon direklerini destekleyici olacak şekilde de yapılabilir. Kullanılan aydınlatma armatürlerinin yansıtıcıları uzun süre kullanıma uygun olmalıdır. 400W ve 1000W luk alternatif projektörler kullanılabilir.Projektörleri ayrı ayrı ve istenirse tek bir kumanda ile kontrol etmek kullanım ve bakım açısından kolaylık sağlar.


 • Halı sahaya adını veren en önemli malzeme olan Sentetik Çim Halıyı size EMAN ZEMİN KAPLAMALARI olarak 40mm den 60mm ye kadar farklı ipliklerden üretilmiş, farklı kullanım amaçları için geliştirilmiş,  geniş ürün yelpazemizden ürünler sunuyoruz.Sizin için uygun olacak bir ürünümüz mutlaka vardır.


 • Her bir projenin özel maliyet yapısı için lütfen bizimle irtibata geçin. güncel reel verilerle cazip maliyetlerimizi size sunalım.
 
 

 

  
 
 

Danışma Hattı:      0212 477 02 90 - 0212 538 38 89 

                Fax:       0212 617 99 29 - 0212 479 12 02

 


SENTETİK ÇİM HALI

SUNİ ÇİM HALI

SENTETİK HALI SAHA HALISI

SUNİ ÇİM SENTETİK HALI

DUVARDAN  DUVARA HALI 


HALI SAHA HALISI


DEKORATİF SUNİ ÇİM HALI

 

55 mm MONAFLEMENT ÇİM HALI

 

FİFA ONAYLI SENTETİK ÇİM SAHA

 

 

FİFA ONAYLI HALI SAHA

 

GENÇLİK SPOR MÜDÜRLÜĞÜ ONAYLI HALI SAHA

 

SUNİ ÇİM HALI SAHA

 

HALI DUVARDAN DUVARA HALI

 SENTETİK ÇİM HALI
SUNİ ÇİM HALI
SENTETİK HALI SAHA HALISI
SUNİ ÇİM SENTETİK HALI
DUVARDAN  DUVARA HALI 
HALI SAHA HALISI
DEKORATİF SUNİ ÇİM HALI
 
55 mm MONAFLEMENT ÇİM HALI
FİFA ONAYLI SENTETİK ÇİM SAHA
FİFA ONAYLI HALI SAHA
GENÇLİK SPOR MÜDÜRLÜĞÜ ONAYLI HALI SAHA
SUNİ ÇİM HALI SAHA
HALI DUVARDAN DUVARA HALI

 


Danışma Hattı:      0212 477 02 90 - 0212 538 38 89
              Fax:         0212 617 99 29 - 0212 479 12 02
 
 
 

Bu haber 16378 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Profesyonel Çim Halı Saha

spot çim

spot çim en ucuz çim halı 8,50 tl.'den başlayan fiyatlarla, spot suni çim, spot suni cim, spot sentetik cim, spot suni ç...

ucuz halı saha halısı

ucuz halı saha halısı ucuz halı saha halısı, ucuz sentetik çim halı saha halısı, ucuz sentetik futbol çim halısı, ucuz açık futbol sahası...

ANKET

Bize Nasıl Ulaştınız...?
Tüm Anketler

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE İLETİŞİM
Sitemizde 1211 haber, Video sayfalarımızda 3 video ve Galeriler sayfalarımızda 0 fotoğraf bulunmaktadır.
Haberler 9603494 defa okundu ve 5 yorum yapıldı.
duvardan duvara halı |ithal duvar kağıtları | Halı Saha | Dekoratif Aynalar | Halıfleks| Dekoratif Ayna Üreticisi | Duvar Kağıdı Fiyatları | Halıfleks| Bukle Halı

Tüm Hakları Saklıdır halı saha suni çim halı halı halıfleks bukle halı cami halısı jel tabanlı yolluk çim halı mineflo pvc yer döşemesi laminant parke kaymaz tabanlı halı oto paspas ev paspas iş paspas
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Tasarım: Ece Medya